JUHU, SNEG JE TU!

Sončki smo bili zelo veseli snega. Takoj, ko je bilo mogoče, smo se odpravili ven. Pokazali sva...

več...
Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

SPOZNAVANJE ŽIVLJENJA PINGVINOV

V mesecu januarju smo v skupini Lunice, Stara Ljubljana, spoznavali življenje pingvinov. Prebrali smo številne zanimive pravljice o pingvinih, ki so nas popeljale v domišljijski svet, preko strokovne literature (različnih otroških enciklopedij) pa smo spoznavali številne zanimivosti iz življenja pingvinov. Pingvine smo si tudi večkrat ogledali na krajših insertih vzgojno-izobraževalnih vsebin, pingvine smo izdelovali iz odpadne embalaže, jih risali s svinčnikom ter barvali s čopiči in barvami. Izdelali smo tudi karto sveta, kamor smo umestili in poimenovali različne kontinente. Naučili pa smo se zapeti in zaplesati novo pesem »Ples pingvinov«. V mesecu februarju pa smo ob zaključku tematskega sklopa za konec priredili še pingvinji kviz in otroke nagradili s pingvinjimi medaljami.

Strokovni delavki iz oddelka Lunice, Tamara Pastorčič in Mersiha Macanović

Dostopnost