Prispevki strokovnih delavk

Naš koledar 2021

Kljub majhni zasedbi v tem korona času, smo posvetili čas spoznavanju koledarja in ga skupaj ustvarili. Všeč mi je bilo, da sem lahko delala v majhni skupini in individualno. Začeli smo postopoma in najprej obnovili letne čase in njihove značilnosti. Pogledali smo si...

več...

Čarobni mesec

Dočakali smo čarobni mesec. Vrtec smo odeli v praznične barve. Obiskali smo pravljično okrašeno mesto in si v Mestni hiši ogledali prečudovito jelko. Lepe praznike vsem želimo strokovne delavke iz Zemljemerske!

več...

Glasba in glasbila

Ker v skupini Pikapolonice na Prulah zelo radi plešemo in pojemo, smo spoznavali različno glasbo in glasbila. Plesali smo na različne zvrsti glasbe (rock, rock and roll, metal, narodna in klasična glasba) ter risali po doživetju ob taki glasbi. Da je bil ples bolj...

več...

Gozde pustolovščine

V letošnjem letu si želimo, da postane gozd samoumeven del naših vsakodnevnih dejavnosti. K temu so me usmerili tako otroci in njihove želje, skozi leta pa tudi sama rada odkrivam čarobnost gozda. Prav gotovo že vsi vemo, da je gozd recept za zdrav, umirjen in...

več...

Gremo v gozd

V enoti Poljanska smo se podali v raziskovanje jeseni in njenih darov. Tople, sončne dni smo izkoristili za igro in gibanje na prostem. S starejšimi otroki  smo odhajali na sprehode na travnik in v gozd, z mlajšimi pa smo se odpeljali na sprehod po okolici vrtca. S...

več...

Gozdna urica s Špelo Klofutar

Jupiii, jutri pride Špela!, so zavpili Ptički, ko sva jim povedali, da gremo v gozd s Špelo. Gozdno pedagoginjo poznamo, saj nas večkrat obišče. Z njo spoznavamo naravo, največkrat v gozdu. Tudi tokrat smo se odpravili na grajski grič, v »naš gozdiček«. Najprej smo...

več...

Mama je znesla jajce – KAKO SEM PRIŠEL NA SVET?

V skupini Ptički na Prulah so se pri spontani igri otroci pogovarjali o tem, kako so prišli na svet. Takoj sva izkoristili njihov pogovor za novo temo. Izhajali sva iz cilja spoznavanje svojega telesa, življenjskega cikla ter zdravega in varnega načina življenja....

več...

Začetek šolskega leta

September je v vrtcu poseben mesec. Za večino otrok je to konec počitnic in začetek novega šolskega leta. Mesec, ko se koledarsko poletje poslovi in nas pozdravi jesen. Tudi pri nas ni nič drugače. Dneve smo preživljali zunaj, na igrišču, Botaničnem vrtu in Grajskem...

več...

Poletje na Zemljemerski

V našem vrtcu je posebno poletno vzdušje. Otroci večino časa preživljajo na igrišču. Plešejo ob glasbi, skačejo z velikimi žogami, igrajo hokej, nogomet, premagujejo ovire na gibalnem poligonu, najbolj pa uživajo v igri z vodo. S tem spoznavajo njene lastnosti ter...

več...

Ustvarjalni februar

Čebele tudi pozimi ne mirujemo, saj rade ustvarjamo in razstavljamo svoje izdelke. Ko je bilo bolj hladno smo se pogovarjali o zimskih oblačilih, jih razvrščali po velikosti in se navajali na samostojno oblačenje. Svojo ustvarjalnost smo izlili skozi voščenke in se...

več...
Dostopnost