JUHU, POLETJE JE TU!

Letos smo že nestrpno čakali na poletje. V skupini Oblački smo si poletje krajšali z ogledovanjem...

več...
Politika zasebnosti
DEL DOHODNINE ZA SKLAD
VRTCA POD GRADOM

Naravoslovni kotiček v skupini Ptički, Vrtec Pod Gradom (Praprotnikova 2, Ljubljana)

»Naravoslovni kotiček se mi zdi dober, ker je veliko različnih stvari iz narave, stvari v njem so zelo zanimive.V njem se igraš na način, da lahko kaj zgradiš (iz palic in kamnov in ostanki od debelih vej). V kotičku so knjige, ki so naravoslovne (o živalih, o pticah, o rastlinah …). Imamo tudi peresa,žuželke, metulje, školjke, storže, odlitek odtisa medveda …). S povečevalnimi stekli si ogledujemo školjke, metulje… Igramo se lahko tudi z vodo. Vodo prelivamo, se igramo s kapalkami. Ugotovil sem , da je voda zelo tekoča, je prozorna, mokra, kdaj je topla, kdaj je mrzla – to je odvisno od zraka.
S kamni lahko naredimo živalski vrt, lahko jih razvrstimo od največjega do najmanjšega. Kamne lahko zlagamo po črti in jih razvrščamo po barvi, velikosti. Poiščemo tudi pare. Palčke so tanke, debele in srednje. Tudi palčke razvrščamo po dolžini in debelini.
Iz palčk smo naredili poligon za živali – igračke. »Meni so najbolj všeč peresa«, ker so od ptic. Dal nam jih je Dare, ki je ornitolog.
» Meni so najbolj všeč metulji. Eni so večji eni manjši. Barve so različne.«
»Kamni s črkamoi so mi všeč, ker lahko svoje ime napišeš s kamni.«
»Všeč so mi kartice z živalmi, katere lahko razvščaš (po družinah).«
»V kotičku imamo tudi zvezek Naravoslovnik, ki ga radi gledamo.«

Barbara Bertoncelj Fekonja in Nataša Modic, april 2022

Dostopnost