Čustva

V drugi polovici aprila smo v skupini Sončki ( 2- 3 leta) spoznavali kokošjo družino, jo imenovali, posnemali njihovo oglašanje in prepevali pesem Kako petelinček poje?

Otrokom sva predstavili zgodbo o piščančku Piku, ki išče svojo mamo. Na poti sreča štiri pošasti, ki predstavljajo jezo, žalost, strah in veselje.
Ob poslušanju zgodbe sva otrokom približali težje razumljive pojme različnih čustvenih stanj. S pomočjo aplikacij na steni so otroci z mimiko obraza posnemali različna čustva. Ob tem smo se pogovarjali, da je prav, da svoja čustva vsakodnevno občutimo in izrazimo.

Zgodbo Piščanček Pik sva zaigrali z lutkami, ki sva jih kasneje ponudili tudi otrokom.

S tempera barvami in čopiči so otroci naslikali pošast, ki so si jo izbrali in nanjo nalepili posamezne dele ( oči, usta, roke in noge).

Zapisali Branka in Vesna