MOBILNI Z BIBO

Otroke v skupini Pande, na Poljanski cesti 21, je obiskala sprehajalna biba. Ker sva otrokom želeli omogočiti mehak prehod iz vozičkov na bibo, sva sklenili, da se tega lotiva postopoma. Biba je otroke pozdravila, nato so z njo rokovali, jo božali in prijemali za ročaje. Skupaj smo jo odnesli na dve mizi, kjer sva jo obrisali na papir velikega formata, otroci pa so jo poslikali s tempera barvami po opazovanju. Nato smo bibo skupaj odnesli v garderobo, kjer smo jo pritrdili na razstavni prostor. Naslednji dan smo bibo peljali na obhod po vrtcu in skrbno pazili, da nam ne pade na tla. Po prihodu v igralnico so si otroci ogledali kakšne barve so njihova oblačila ter jih zatem poslikali z vodenimi barvami na pomanjšane obrise teles. Tudi te smo skupaj odnesli v garderobo, kjer smo jih s skupnimi močmi prilepili ob ročaje bibe. Tretji dan smo bibo peljali ven, na ploščad pred vrtcem. Peli sva jim izmišljeno pesem »Mi pa bibo peljemo«, otroci pa so hodili in brez težav držali ročaje. Najbolj jih je pritegnila hoja po odpadlem listju, po katerem so na mestu stopicljali, vendar jih to ni navedlo k temu, da bi bibo izpustili. Na poti nazaj v vrtec smo prešteli nekaj avtomobilov in naš prvi sprehod z bibo se je končal.

Pande z Natašo in Tjašo